Inwestycje

Jak wynająć garaż?

Każdy właściciel samochodu osobowego niejednokrotnie rozmyślał nad zaparkowaniem swojego pojazdu w garażu. Niekorzystne warunki pogodowe panujące w naszym polskim klimacie potrafią znacznie przyspieszyć pojawienie się pierwszych oznak korozji na poszyciu naszych aut.

Large plan light brick garage for three cars with automatic gates in a winter village, soft focus and snowfall. Winter country life

Wynajęcie garażu – czy warto?

Jeśli nie jesteśmy właścicielami domku jednorodzinnego z garażem na naszej działce – musimy się rozejrzeć za wolnostojącymi garażami, które z pewnością występują w najbliższej okolicy. Garaż niesie ze sobą szereg pozytywnych wartości dla naszego auta.

Jedną z nich jest oczywiście zabezpieczenie przed deszczem i śniegiem, które w okresie jesienno-zimowym nieustannie operują na blachy naszego samochodu. Jak doskonale wiemy, ceny remontu blacharskiego to poważny wydatek, więc może warto odżałować kilkaset złotych za bezpieczne parkowanie pod dachem garażu.

Skoro już jesteśmy przy tematach bezpieczeństwa, to dodatkowym atutem posiadania garażu jest zabezpieczenie naszego cennego samochodu przed złodziejami i aktami wandalizmu. Proste rozwiązanie, a dzięki niemu może nasz sen będzie spokojniejszy.

Decydując się na wynajem garażu, warto rozważyć kilka istotnych cech, które będą ważne dla nas i sprawią, że taka nieruchomość ułatwi nam życie w oczekiwany sposób. W przeciwieństwie do kupna nowego mieszkania – położenie garażu względem centrum nie ma już aż tak istotnego znaczenia. Atrakcyjność położenia jest dosyć relatywna, ponieważ każdy chce mieć go blisko własnego mieszkania.

Kolejną istotną cechą jest obecność przyłącza prądowego, które może w znaczącym stopniu poprawić komfort małych napraw dokonywanych w samochodzie.

Ile kosztuje wynajęcie garażu?

Cena, jaką powinniśmy zapłacić za wynajem garażu, jest ściśle powiązana z miastem, w którym zamierzamy go wynająć. Zwykle należy przyjąć jeden procent wartości rynkowych garaży w danym regionie. Dla przykładu ceny najmu garaży w Koszalinie utrzymują się na poziomie 300 złotych za miesiąc. Oczywiście występują różne typy garaży.

Coraz częściej spotykamy się z tymi wielostanowiskowymi miejscami do parkowania w podziemiach nowych bloków. Są one odpowiednio tańsze, ale warto zauważyć, że mają jedną niepodważalną zaletę względem pojedynczych garaży. Temperatura panująca w czasie zimy jest zawsze dodatnia, co pozytywnie odpłaci się karoserii i szybkiemu odparowaniu wilgoci po deszczowej jeździe. Ceny potrafią być o 1/3 niższe niż klasycznego garażu.

Dla kontrastu ceny garaży w Warszawie to wydatek w przedziale 500-600 złotych. Tutaj wyjątkowo jest to uzależnione od prestiżowych dzielnic, które dyktują ceny trochę w inny sposób, niż pozostałe miasta Polski.

Jaki wybrać garaż?

Stojąc przed wyborem garażu – zadajmy sobie pytanie, czego oczekujemy? Jeśli to ma być tylko miejsce suchego parkowania, to powinniśmy rozpatrywać tylko dwie cechy – cena miesięcznego najmu oraz bliskość względem naszego mieszkania. Warto wtedy przejść się po okolicy i zwyczajnie rozwiesić ogłoszenia – jest to dużo skuteczniejsze od poszukiwań w internecie, a i ceny można na miejscu przychylniejsze wynegocjować.

Jeśli jednak oczekujemy czegoś więcej i jest w nas żyłka domorosłego mechanika – poszukajmy takiego garażu, który będzie miał obowiązkowo dostęp do prądu oraz kanał, dzięki któremu w łatwy sposób dokonamy nawet większych napraw naszego pojazdu.

Jak zauważyliśmy w powyższym artykule – wynajem garażu nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się niektórym wydawać. Mając na uwadze różne oczekiwania, będziemy musieli liczyć się z innymi stawkami najmu.

Jak wynająć garaż?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę