Biznes

Jaki zegarek do garnituru?

Garnitur i zegarek stanowią nierozerwalną całość i jedność, która jest niezrównana w eleganckich stylizacjach. Jest to połączenie nadające się nie tylko na bankiety, ale również ważne, biznesowe rozmowy oraz negocjacje. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu nienaganności stroju – wskazane jest uzupełnienie jej o niezawodny dodatek, jakim jest dobrze dobrany zegarek. Na jaki model warto się zdecydować?

Jak nosić zegarek do garnituru?

Najważniejsze, o czym nie możesz zapominać, to fakt, że zegarek jest dodatkiem. Nie powinieneś uzależniać od niego całej stylizacji i nadmiernie eksponować go na swoim nadgarstku. Będąc na spotkaniu biznesowym, takie zachowanie może zostać negatywnie odebrane i postrzegane, jako niegrzeczne. Warto uważać i zapoznać się z zasadami noszenia zegarków do garniturów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie przyleganie zegarka do nadgarstka właściciela. Nieprawidłowe jest jego przemieszczanie się i przekręcanie o 360 stopni. Prawidłowo założony zegarek będzie nieznacznie poruszać się w górę i w dół, zgodnie z ruchami ręki – jej unoszeniem i opuszczaniem. Pasek powinien cały czas dobrze przylegać do Twojego nadgarstka!

Nawet jeśli masz zegarek z dużą i szeroką tarczą – postaraj się go schować pod mankietem swojej koszuli. Dzięki temu wysunie się i pojawi wyłącznie wtedy, kiedy będziesz po coś sięgać lub wykonywać ruchy ręką. Gdy ją swobodnie opuszczasz wzdłuż swojego ciała, zegarek powinien się chować, dlatego tak ważne jest, aby zegarek znajdował się pod rękawem Twojej koszuli, a nie przed nią lub nad nią.

Dobierając akcesoria do garnituru, pamiętaj o tym, aby wszystkie do siebie pasowały i stanowiły jednolitą całość. Jeśli decydujesz się na użycie srebrnych lub złotych spinek przy mankietach – dobierz odpowiednią kopertę, która będzie w takim samym kolorze lub podobnej tonacji. Dzięki temu wysuwający się zegarek będzie się idealnie zgrywać z każdy elementem stroju.

Zegarki do garnituru

Jeśli chcesz postawić na jeden zegarek, który będzie pasował do wszystkich eleganckich stylizacji – sprawdź uniwersalne zegarki stworzone przez markę Certina. Dzięki różnorodności modeli znajdziesz produkt, który będzie sprawdzał się, jako dodatek do wielu garniturów i koszul, jakie posiadasz w swojej garderobie. Nie przepadając za posiadaniem kilku zegarków, będziesz mógł zdecydować się na jeden, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i dopasuje się do obowiązującego w biznesie dress code’u.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór akcesoriów nie jest łatwy, a dodatkowo chcielibyśmy móc zakładać zakupione zegarki na co dzień, dlatego, jeżeli stawiasz na zdecydowanie delikatniejsze propozycje – zdecyduj się na zegarek ze skórzanym paskiem, ponieważ nie będzie tak obciążać casualowego stroju, jak metalowa bransoleta. Zwracaj jednak uwagę na to, aby kolor paska był taki sam, jak pozostałe użyte elementy ubioru, niezależnie czy to jest teczka, pasek przy spodniach lub buty.

Jaki zegarek do garnituru?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę