Nieruchomości

Kredyty na sfinansowanie zakupu całej nieruchomości drożeją. Na jaką ofertę się zdecydować?

Podniesienie kosztów związanych z kredytem na zakup nieruchomości może źle wpłynąć na sytuację Polaków. Co na to zaradzić?

Ostatnie zmiany jakie wprowadzają do swoich ofert banki wskazują, że pozostało już niewiele czasu dla osób, które chcą sfinansować zakup całej nieruchomości z kredytu bankowego (bez wkładu własnego). Na razie jeszcze czternaście banków oferuje tego typu produkty finansowe.

Z informacji jakie podaje portal „Bankier” wynika, że od początku tego miesiąca Bank Pocztowy przygotował specjalną linię kredytową z niewielką marżą i 0 % prowizji. W efekcie to dziś prawdopodobnie jeden z najtańszych produktów kredytowych dostępnych na rynku – dotyczy zarówno finansowania nieruchomości z wkładem własnym jak i bez niego.

Jakie banki pokrywają kredytem całą wartość zakupu nieruchomości?

Na ogół podstawowe produkty kredytowe pozwalają na pokrycie nie więcej niż 80 % wartości nieruchomości, którą zainteresowany jest klient. Niektóre banki oferują jednak możliwość 100-procentowego pokrycia kosztów, a taką ofertę mają m.in.: MultiBank, Nordea Bank, BOŚ Bank, Bank Pocztowy, Bank Millenium, Bank BPO, Deutsche Bank, Getin Bank oraz kilka innych.

Warto mieć jednak na uwadze, że kredyty na pokrycie 100 % kosztów zakupu nieruchomości są znacznie droższe od tych standardowych i to nie tylko ze względu na odpowiednio wyższą marżę, ale i dodatkowe zabezpieczenia. Przypomnijmy, że z początkiem 2014 r. KNF ze względu na najnowszą Rekomendację S wycofa z ofert banków tego typu produkty finansowe – każdy kto zdecyduje się na kredyt hipoteczny będzie musiał wnieść minimum 5 % jej wartości, ale już w 2017 r. limit zostanie podwyższony do poziomu 20 %.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Katherine Alix

Kredyty na sfinansowanie zakupu całej nieruchomości drożeją. Na jaką ofertę się zdecydować?
2 komentarze

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę