Biznes

Dotacje unijne na własny biznes

Dotacja jest jednym ze sposób sfinansowania naszej firmy. Możemy uzyskać do kilkudziesięciu tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji, jeśli spełnimy określone w umowie warunki. Pieniądze te możemy wykorzystać na wynajem i przystosowanie lokalu, a także zakup niezbędnego sprzętu.

Pieniądze na własną firmę

Otrzymanie dotacji jest szansą na otwarcie firmy dla wielu z nas. W końcu nie każdy ma oszczędności czy możliwość wzięcia kredytu. Jednak dotacja może nas wpędzić w pewnego rodzaju pułapkę. W końcu nie wydajemy swoich pieniędzy na rozwój firmy. Wystarczy spojrzeć na to, ile firm co roku kończy swoją działalność. Często są to działalności, które powstały właśnie dzięki dotacjom. Dysponowanie nie swoimi pieniędzmi przychodzi nam łatwo, jednak przez to wielu przedsiębiorców bagatelizuje odpowiedzialność za własny biznes. Jest to częstym błędem wielu początkujących właścicieli firm. Biorąc dotacje z urzędu, powinniśmy traktować otrzymane pieniądze jako swoje. To szansa na zapewnienie sobie godnej przyszłości. Musimy jednak dołożyć wszelkich starań, żeby nasza firma osiągnęła sukces.

Własna działalność – dotacje

Dotacje są bezzwrotne po spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim musimy wydać pieniądze na konkretne cele określone w umowie zawartej między nami a urzędem pracy. Wszelkie zakupy musimy udokumentować przy pomocy faktur. Żeby uzyskać dotacje, niezbędne jest przygotowanie dobrego biznesplanu, który wyróżni się wśród tysięcy wniosków, bowiem co roku do urzędów trafia wiele wniosków, z których tylko część jest rozpatrywana pozytywnie. Pracownicy wybierają projekty, które mają największe szanse na powodzenie. Biorą pod uwagę zarówno nasze wykształcenie, jak i biznesplan. Dlatego tak ważne jest to, by mieć dobry pomysł na biznes. Taki, który w jakiś sposób zachwyci komisję, wypełni lukę na lokalnym rynku. Jeśli chcesz poznać interesujące pomysły na własną działalność, zachęcamy do lektury tego artykułu: https://noble-cash.pl/ciekawe-pomysly-na-wlasny-biznes/

Na otrzymanie pozytywnej decyzji wpływa także to, jak wypadniemy w czasie rozmowy z pracownikiem. Musimy umieć przedstawić nasz pomysł na biznes nie tylko na piśmie, ale równie słownie w czasie spotkań z pracownikami. Nie zapominajmy, że otrzymanie dotacji wiąże się także z koniecznością odbycia szkoleń z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenia te są darmowe, jednak obecność na nich jest obowiązkowa.

Na koniec warto wspomnieć o kolejnej formie pomocy dla początkujących przedsiębiorców, która płynie z Unii Europejskiej. Mało osób wie, że możemy złożyć wniosek o mikropożyczkę unijną. Wnioskujący może zyskać nawet do 100 000 zł pożyczki. Na spłatę całości mamy 7 lat, czyli 84 miesiące. Jeśli naszą firmę spotka gorszy okres, możemy odłożyć spłacanie rat na 12 miesięcy. Dlaczego warto pomyśleć o takiej pożyczce? Jest ona nisko oprocentowana, więc stanowi interesującą konkurencję dla standardowych komercyjnych pożyczek. Również w tym wypadku musimy przedstawić odpowiedni biznesplan. Dla kogo przeznaczono tę formę finansowego wsparcia? Mogą o nią ubiegać się bezrobotni oraz osoby na etacie, które osiągają niskie dochody.

Jak widzimy, początkujący przedsiębiorca wiele może zyskać, starając się o pomoc z Unii Europejskiej. Kluczowym elementem każdej działalności gospodarczej jest odpowiedni pomysł i biznesplan. Tego będą wymagały od nas komisje rozpatrujące nasze wnioski. Nie zapominajmy, że na właścicielach nowych firm ciążą także obowiązki. Musimy utrzymać się na rynku, dotrzymywać terminów szkoleń czy innych zobowiązań. Mimo że formalności mogą niejednej osobie przysporzyć wielu problemów i stresujących sytuacji, to jednak warto zastanowić się nad tymi formami pomocy.

Dotacje unijne na własny biznes
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę