Media

Ile kosztuje własna strona internetowa?

Właśnie rozpocząłeś własną działalność i myślisz o stworzeniu firmowego miejsca w sieci? A może twoja stara strona www jest nieatrakcyjna i chcesz stworzyć nową? Zapewne zastanawiasz się także nad tym, ile to wszystko będzie cię kosztowało. Jeśli chcesz wiedzieć, komu i co zlecić, ten artykuł jest dla ciebie.

Firma w sieci

Dziś dobry pomysł, plan na działanie firmy i starannie dobrani współpracownicy to nie wszystko. Każdy biznes, nawet mała działalność nie może obejść się bez własnej strony internetowej. Taka strona nie tylko stanowi cenne źródło informacji dla naszych klientów, ale także jest tanią formą reklamy.

Na naszej stronie www możemy umieścić wiele atrakcyjnych treści, które sprawią, że klient zatrzyma się na dłużej i przez to lepiej zapamięta naszą ofertę. Nie muszą to być jedynie wpisy tekstowe. Umieśćmy na niej filmy, nagrania z pracownikami itp. Dobrym pomysłem jest stworzenie bloga, który również umieścimy na naszej stronie.

Nie musimy oczywiście sami tworzyć takich treści ani prosić naszych pracowników o taką aktywność. Jeśli nie mamy stałego działu promocyjnego, możemy skorzystać z usług profesjonalnej agencji reklamowej, która stworzy dla nas takie treści. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://noble-cash.pl/jak-reklamowac-swoja-firme/

Tworzenie stron www za darmo

W sieci znajdziesz wiele ogłoszeń mówiących o „darmowej stronie internetowej”. Są to zazwyczaj wszelkiej maści darmowe kreatory stron internetowych, które sprawią, że w zaledwie kilkanaście minut stworzysz własną stronę internetową.

Jednak musisz wiedzieć, że takie strony są darmowe jedynie w podstawowej formie. Jeśli twoje miejsce w sieci nie będzie rozbudowane, a ty nie chcesz go dopieszczać i uaktualniać, być może takie bezpłatne rozwiązanie ci się spodoba. Jednak im większa obszerność strony, tym większa jej waga. A to już krok do płatnej (często niemałe pieniądze) strony. Dlatego musisz bardzo dobrze się zastanowić, jaką funkcję ma pełnić twoja strona.

Jeśli chcesz na niej postawić cały swój biznes, pochwalić się nią, zrezygnuj z darmowej opcji. Takie bezpłatne strony zazwyczaj nisko plasują się w wyszukiwarce Google. A wszyscy wiemy, im niżej jest nasza strona, tym gorzej dla właściciela strony. Dlatego przede wszystkim należy czytać regulamin takiego kreatora, by poznać wszystkie warunki umowy. Unikniemy wtedy zbędnych nerwów i wydatków.

Agencja reklamowa – strony internetowe

Jeśli chcesz budować profesjonalny wizerunek firmy w internecie, powinieneś zatrudnić odpowiednich webdesignerów, którzy za odpowiednią kwotę zbudują od podstaw twoją stronę www. Taki wybór jest oczywiście droższy, bo stworzenie dobrej, profesjonalnej, ale standardowej strony to koszt co najmniej kilku tysięcy złotych. Jeśli zależy ci na wyjątkowej szacie graficznej, niesamowitych rozwiązaniach i miejscu w sieci z najwyższej półki, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 25 000 zł. To wszystko uzależnione jest od twoich potrzeb. Najdroższe są sklepy internetowe czy niezwykle rozbudowane portale internetowe.

Jakie korzyści płyną z tworzenia profesjonalnych miejsc w sieci? Przede wszystkim mamy wpływ na każdy element strony. Możemy nawet najdrobniejszy szczegół dostosować do marki i charakteru naszej firmy. Poza tym, klient, który wchodzi na naszą wyjątkową stronę, zwraca na nią uwagę, zapamiętuje ją i być może w przyszłości również na nią zajrzy oraz skorzysta z naszych usług. Porządna strona internetowa to także jasny sygnał: „Jesteśmy profesjonalistami”, „Jesteśmy poważną firmą”. Dziś, przy tak dużej konkurencji na rynku, także tym on-line, warto postawić na wysoką jakość każdego elementu naszej firmy.

Ile kosztuje własna strona internetowa?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę