Gospodarka

Jak sprawdzić czy zegarek jest oryginalny?

Dla osób inwestujących w limitowane i wyjątkowe edycje zegarków największym problemem jest zakupienie repliki. Na rynku jest ich naprawdę wiele i trafiają na podróbki nie tylko osoby szukające niespotykanego modelu do sprzedaży, ale również amatorzy szukający noszenia na co dzień wysokiej jakości akcesorium w bardzo dobrej cenie. Jak nie dać się nabrać?

Podróbka zegarka

Najpierw należy odpowiedzieć na pytanie – czym dokładnie jest replika zegarka? Przede wszystkim możemy w ten sposób określić nic innego jak podróbkę poszukiwanego przez as modelu. W tym przypadku niska cena nie oznacza ogromnej korzyści, ponieważ po zobaczeniu tak małej kwoty powinna Ci się zapalić w mózgu czerwona lampka. To nie zwiastuje niczego dobrego!

W większości będzie ona dobrze wykonana, ale to tylko pozory! Tutaj główną rolę grają detale. Najlepszym przykładem będzie krzywy szew na pasku, mała skaza na tarczy, a nawet nierówne odstępy między indeksami. Jeśli poszukujesz wysokopółkowego produktu, to wszystkie jego elementy będą idealnie dopracowane i nie znajdziesz żadnych rys oraz nierówności.

Najbardziej oczywistym aspektem jest przyjrzenie się, jak wygląd logo, jednak bardzo dobre podróbki będą w stanie przekonać niewprawne oko, że są oryginałem. Często użyta będzie na przykład inna czcionka lub całkiem odmienna barwa. Producenci podróbek mają jednak zakaz używania dokładnego i oryginalnego loga producenta, dlatego po uważnym przyjrzeniu się będziemy w stanie znaleźć literówkę, drobne odstępstwa lub zamiast tłoczonego – będzie nadrukowane lub naklejone.

Coś jeszcze może wyróżnić taki zegarek? Cechą, którą możemy zbadać dopiero po zakupie lub w trakcie oglądania produktu jest jego głośność. Oryginalne i markowe zegarki są niesamowicie ciche. I dodatkowo są bardzo schludnie zapakowane, dzięki czemu firmy ukazują swój profesjonalizm i dbałość o każdego klienta. Nierzadko pojawia się zdziwienie, kiedy klient otwiera paczkę, a tam nieładnie i nie estetycznie zapakowany zegarek, który na dodatek nie posiada markowego opakowania.

Gdzie kupić oryginalny zegarek?

Głównie w autoryzowanych sklepach, które swoją rzetelnością zaskarbiły sobie zaufanie wielu klientów. Wystrzegaj się aukcji internetowych i sklepów, które określają swoje produkty, jako repliki, ponieważ najczęściej spotkasz się z podrobionym produktem. Jeśli masz wybór i możesz kupić wprost od producenta – to lepiej dopłacić różnicę, jeśli dzięki temu będziemy mieć oryginalny zegarek, który wykonany z wielką starannością, będzie nam służyć długie lata.

Możesz również udać się do sieciowych sklepów stacjonarnych w galeriach handlowych i sprawdzić, jak wygląda oryginalny zegarek, aby móc odróżnić podróbkę. Ponieważ najważniejszą rzeczą, o jakiej zawsze musisz pamiętać – to prawna możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od zakupu. Także, jeśli zakupiłeś przez internet zegarek, który jest falsyfikatem, masz możliwość dokonania zwrotu i poproszenia o zwrot pieniędzy. Wówczas możesz postawić na inny, dokładniej sprawdzony sklep, który będzie posiadał oryginalne modele zegarków różnych marek.

Jak sprawdzić czy zegarek jest oryginalny?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę