Dom

Jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym?

Powszechnie wydziela się granicę między kuchnią a salonem – nawet w przypadku aneksu. Czy te odmienne w przeznaczeniu pomieszczenia mogą być razem w harmonii? Oczywiście, że tak! W jaki sposób zaaranżować salon z aneksem? Jak urządzić kuchnię z salonem? Na jakie dodatki warto postawić? Kochasz zapach smażonych pyszności podczas odpoczynku w salonie? To czytaj dalej!

Jak urządzić salon z kuchnią?

Wiedz jedno – urządzenie salonu z kuchnią może być niełatwym zadaniem. Wielu właścicieli mieszkań twierdzi, że kuchnia połączona z miejscem, w którym się wypoczywa to zbrodnia. Salon traci przez to wypoczynkowy i gościnny charakter, jednak dla wielu zapachy i odgłosy dobiegające z kuchni potrafią działać naprawdę odprężająco! Do wyboru masz zatem dwie opcje: jedność lub odmienność.

Najtrudniejsze może być wydzielenie granicy między kuchnią a salonem. Pomocny w tym wypadku może być dywan lub przegroda. Możesz również wyodrębnić te dwa pomieszczenia, stosując odmienne kolory w każdym z nich. Uważaj! Pamiętaj o zachowaniu stylu – wyposażenie, takie jak meble, dekoracje oraz akcesoria powinny być utrzymane w jednej stylistyce i barwie. A w sytuacji, kiedy gościom lub domownikom przeszkadzają zapachy, warto zaopatrzyć się w porządny okap kuchenny.

Jeśli jednak kochasz nosowe doznania, to może zdecydujesz się na salon z motywami kulinarnymi? I odwrotnie – może w kuchni zagospodarujesz kawałek miejsca na kwiaty lub półkę z książkami? Zacieranie granicy? A po co?

Jakie dodatki do salonu?

Tekstylia to prawdziwe wybawienie nudnego salonu! Dekoracyjne poduszki we wzory związane z żywnością? A może marokańskie tapety? Chętnie stosuje się też wzory kwiatowe i motywy liści, aby jeszcze bardziej usunąć różnice między salonem a kuchnią!

Istotny jest też sam sprzęt. Ciemny telewizor w połączeniu z czarnym tosterem? Super! Warto kupić sprzęt AGD w takiej barwie, która odpowiada poduszkom, zasłonom oraz ścianom w salonie. Diabeł tkwi w szczegółach, więc warto zadbać o najdrobniejsze detale – dzięki temu zarówno salon, jak i kuchnia będą bardziej jednolite. Wszyscy domownicy i goście będą cieszyć się z takiego rozwiązania!

Nie zapomnij o zachowaniu jednolitej stylistyki. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się jednak na podkreślenie różnic w obu pomieszczeniach, to wybierz kolory kontrastujące. W kuchni i salonie spędzasz najwięcej czasu, więc te przestrzenie powinny cieszyć oko i być jak najbardziej komfortowe. Pamiętaj też o okapie!

Jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę